بستن

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد فروشگاه کتاب فرزانگان کاملا محفوظ می باشد

فروشگاه کتاب فرزانگان پایه نهم علوم نهم علوم نهم بخش شیمی علامه حلی
علوم نهم بخش شیمی علامه حلی

علوم نهم بخش شیمی علامه حلی

کد کالا :
64,000 تومان 48,000 تومان
خرید با محصولات مشابه مقایسه کن
+ موارد بیشتر

کتاب پیش‌رو با توجه به سه فصل نخست کتاب علوم تجربی سال سوم دوره متوسطه اول (پایه نهم) نوشته شده است که مباحث مرتبط با شیمی را پوشش داده است. شروع کتاب و فصل نخست به صورتی است که معلم ناگزیر به مرور مباحث شیمی سال‌های قبل می‌باشد. مفاهیم پایه‌ای و اصلی مانند عنصر، اتم، مدل اتمی و خواص فیزیکی و شیمیایی و هم‌چنین مفهوم واکنش شیمیایی، پیش‌نیازهای این کتاب است که به مرور، می‌بایست در کلاس برای شاگردان یادآوری شود. هم‌چنین تأکید می‌شود که مطالب سه فصل، به همان ترتیبی که در کتاب ارایه شده، تدریس شود؛ زیرا بسیاری از مطالب فصل اول، داربستی برای مطالب فصل دوم هستند و مطالب فصل دوم هم داربستی برای فصل سوم.
نحوه چینش مطالب کتاب به گونه‌ای است که دانش‌آموزان با خواندن پشت سر هم مطالب آن، به تمام اهداف آموزشی کتاب درسی دست پیدا کنند و در ضمن، دید عمیق‌تری نسبت به هر آن‌چه در کتاب درسی گفته شده است؛ پیدا کنند.
از دیگر ویژگی‌های کتاب پیش‌رو، توجه به کاربرد آموخته‌ها در زندگی روزمره اجتماعی و محیط زیستی است که دانش‌آموز با آن تعامل دارد. علوم را نمی‌توان بدون توجه به جامعه و بستری که در آن زندگی می‌کنیم تدریس کنیم. لذا خواهشمندیم از مباحث اجتماعی و زیست‌محیطیِ مطرح‌شده در کتاب غافل نباشید و با هنری که در وجود شما به عنوان معلم قرار دارد؛ توجه شاگردان را به پیرامون خود سوق دهید.
به همکارانی که این کتاب را برای تدریس مبحث شیمی انتخاب می‌کنند؛ پیشنهاد می‌شود که دانش‌آموزان را درگیر خواندن متن کتاب کنند و سعی کنند با بحث روی سؤال‌هایی که ایده هر مبحث از آن گرفته شده است، به یادگیری دانش‌آموز عمق ببخشند.

مشخصات فنی و ظاهری

موضوع

علوم نهم بخش شیمی

پایه و رشته تحصیلی

نهم

مقطع تحصیلی

متوسطه اول

مولف/مولفان

گروه تالیف علامه حلی

سری

آموزش و تست

سال انتشار

1401

انتشارات

1401

تعداد صفحات

96

قطع کتاب

رحلی

ضمیمه رایگان

ندارد

تعداد جلد

تک جلدی

جنس کاغذ

کاهی

لوح فشرده

ندارد

نظرات

captcha Refresh
محصولات مشابه
جهت اطلاع از جدیدترین اخبار و تخفیفات سایت ما در خبرنامه ما عضو شوید

دریافت کد آمارگیر سایت